Book Inge-Marie fra Dræsinebanden | 70 27 03 07 | Showbizz

Menu

Inge-Marie fra Dræsinebanden coverbillede

Inge-Marie fra Dræsinebanden

Dræsinebandens hits og andre evergreens

I mere end 20 år var Inge-Marie sammen med sin mand hovedkræfterne i Dræsinebanden, som solgte over 800.000 CD'er. Inge-Maries flotte, varme stemme kan nu nydes i et smukt soloprogram med kendte og skønne danske sange og viser. Glæd dig til sange som: ”Jeg er havren”, ”Calle Schewens vals”, ”I sommersol ved den Hvide Hest”, ”Pigen og Søndenvinden”, ”En yndig og frydefuld sommertid ” og ”Visen om de atten svaner” og måske et par sømandsviser.

Inge-Marie kan også engageres med en speciel afdeling, hvor hun hylder Raquel Rastenni. Her kan publikum nynne og synge med på en lang stribe af Rastennis sange, som Inge-Marie selv er vokset op med og altid har holdt af. Her er sange, som altid vil blive forbundet med Raquel Rastennis navn, først og fremmest "Heksedansen" (”Se her kommer mutter med kost og spand”), men også kendte sange som ”Hele ugen alene”, ”Vovsen i vinduet”, ”Her i vores hus er glæde”, ”Tom Pilibi” og ”Elisabeth Serenade”. Sangene bliver krydret med små historier og anekdoter om Raquel Rastenni.

Galleri
Video
Pris
Print
Inge-Marie fra Dræsinebanden med hat - coverbillede Inge-Marie fra Dræsinebanden iført grønt tøj
Inge-Marie fra Dræsinebanden med stor hat

Ønsker du priser på Inge-Marie fra Dræsinebanden, så kontakt os på telefon 70 27 03 07 eller udfyld kontaktformularen her på siden.

Priser afhænger af tid, sted, type af event og antal personer.

Send forespørgsel

Send os en uforpligtende forespørgsel og få lynhurtigt svar på eksempelvis pris og dato.

Det siger kunderne om Showbizz Danmark

Poul & Karin, Nivå

"Vi har kun ros til underholdningen til vores fest. Det blev et meget vellykket arrangement som vi kan kigge tilbage på med glæde i mange år fremover. Mange tak til jer".

Anne Jensen, Åbenrå

"Vi har gennem de sidste 5 år brugt Showbizz Danmark til at finde underholdning til vores fester. Her får vi altid god service og gode muligheder".

Jakob Højbjerg

"Vi holdt en helt genial fest for vores forældre til deres guldbryllup og fandt underholdningen på jeres hjemmeside. Jeg synes det er nemt at hente inspiration når man ikke er helt sikker på, hvad det er man leder efter. Stor tak for hjælpen, det blev en fest vi aldrig glemmer".

Claus G. Mikkelsen

"Bestyrelsen og jeg fik igen et godt arrangement op at stå. Denne gang leverede Showbizz Danmark musikken og det var vi alle meget tilfredse med. Gode anbefalinger herfra".

Knud Andersen, Faxe

"Det var en stor fornøjelse at finde underholdning til vores reception hos Showbizz Danmark, hvor udvalget i kunstnere er stort og bookingen foregik nemt".

Vibeke M. Petersen, Gedser

"Hold da op en fest vi fik stablet på benene til vores sølvbryllup. Tusind tak Showbizz Danmark for de gode input til underholdningen, som blev helt i top".

Per S. Hemmingsen

"Jeg stod for den årlige familiefest i år og dvs. jeg arrangerede alt fra mad til underholdning... men fik alletiders fine hjælp fra Showbizz Danmark, som leverede både forlystelse og musik. Tusind tak for det - vi havde en super god fest".

Kim Thorsted, Sæby

"Super arrangement. Vi fik god betjening hos Showbizz Danmark".

Hans Laursen

"Det var en stor lettelse at få hjælp til arrangementet og jeg takker mange gange for god inspiration og dialog gennem hele processen".

Henriette Højmann, Nykøbing M.

"Bare rart med god inspiration, dygtig hjælp i telefonen og et overstået og meget vellykket arrangement. I holdt, hvad I lovede. Tusind tak for jer i Showbizz Danmark".

Bjørn Bendtsen, Kalundborg

"Vi var lidt på bar bund med underholdning og musik til vores arrangement, men Showbizz Danmark viste vejen med et stort udvalg og masser af ideer".

Sammen sørger vi for, at dit arrangement bliver noget helt særligt.
Du behøver kun at søge ét sted

Vi er Danmarks eneste landsdækkende booking bureau.

Underholdning siden 1956

Vi har mere end 65 års erfaring indenfor branchen.

Stort udvalg

Vi har Danmarks største udvalg af kunstnere.

Vi anbefaler også

Vi formidler kunstnere, som optræder på højt niveau og gør dit arrangement til noget helt specielt.

Sådan booker du gennem Showbizz
trin for trin.
1. Vælg din underholdning:

Søg efter underholdning, musik, foredrag eller forlystelses-aktiviteter i vores database.
Find det, du ønsker til dit næste arrangement.

2. Kontakt os:

Kontakt os på tlf. 70 27 03 07 eller skriv til os på showbizz@showbizz.dk. Fortæl os, hvad du evt. ønsker mere information om - oplys gerne budget, dato og anledning.

3. Aftalen udfærdiges:

Vores bookere sidder klar til at hjælpe dig og når aftalen er på plads udfærdiges en kontrakt, der indeholder al praktisk information. Op til arrangementet afregnes via faktura og så er
du klar til at nyde arrangementet.

Har du brug for hjælp?

Har du brug for hjælp?

Andy sidder klar til at rådgive dig, hvis du har brug for hjælp, råd eller lign.
Andy Hansen Booker & Manager

Vil du modtage inspiration til dit næste event?

julie1
brug for hjælp?