Det er Helge Stolberg Madsen, der står bag musikeren BamseMadsen , der er kendt som campingfatter på Egtved Camping.
Her var gæsterne så begejstrede for hans musik, at BamseMadsen hurtigt blev kendt som en dygtig musiker og sanger. Helge synger og lyder som Bamse, og mange mener også, at han ligner ham, hvilket det,som startede lidt for sjovt, er blevet større, end nogen havde drømt om.
Helge plejer at sige, at “ der var kun ‘en Bamse” og da vi jo af gode grunde ikke længere kan få originalen, sætter han en stor ære i at komme “så tæt på” som det er muligt.
Glæd dig til at opleve BamseMadsen , og hør alle de gode bamsehits som begejstrer dine gæster og publikum.
Ønsker du yderligere information og/eller priser på denne kunstner, er du velkommen til at kontakte os på telefon 70 27 03 07, eller sende en mail:
Andre kunstnere i samme kategori